Розслідування

Феміда змусила водоканал підключити воду до ТВК «Літо»

Ще в січні водоканал позбавив торгово-виробничий комплекс «Літо», в якому здійснюють діяльність супермаркет «Рукавичка» та понад сорок підприємців, а також відділення «Кредобанку», централізованого постачання води. Не віриться, що таке рішення здатен був самостійно прийняти начальник водоканалу Іван Маланкевич без відома «шефа» Юрія Гамара. Отож, відрізали трубу, яка до того ж була власністю ТВК.

Стільки часу «Літо» змушене було щоденно по п’ять разів довозити воду, щоб не зупинилась діяльність ТВК, долаючи чималі виробничі та побутові незручності.

Стосовно торгового комплексу «Літо», відрізаного від води, ми зверталися на гарячу урядову лінію. Звідти тему перекинули на Львів, а з області спустили до Самбора. Аж на початку березня отримали «шедевр» фантазії водоканалу, управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства міської ради за підписом заступника Самбірського міського голови Олександра Буйвала (тепер вже колишнього) щодо припинення водопостачання до ТВК «Літо» 31 січня 2018 р. Таку ж відповідь надали у ЛОДА. Тобто припинили водопостачання до приміщення ТВК «Літо» через... вимушену виробничу необхідність. На вказаній ділянці нібито необхідно провести ремонтні роботи із заміни трубопроводу, а тому подача води тимчасово припинена з технічних причин. Після їх усунення водопостачання у приміщення буде відновлене у найкоротший термін.

Лист-відписка – це добре, та водночас виникла низка запитань. Яка технічна причина припинення водопостачання до ТВК «Літо» – ми так і не почули. Якщо водоканал планував ремонтні роботи із припинення водопостачання, то мав попередити споживача (в даному випадку ТВК «Літо») згідно з чинним законодавством мінімум за 10 днів. А водопровідну трубу нагло відрізали без попередження!!!

Дана ділянка водопроводу під’єднана до центрального водогону в 2010 р., термін експлуатації пластикових труб – 50 років. Труба змонтована згідно з технічними вимогами, тобто у чохлі – від колодязя у місці підключення до ТВК «Літо», є нова засувка.

Перед введенням у експлуатацію водоканал дав добро на під’єднання із запуску води.

Механічного чи будь-якого іншого пошкодження водопроводу до січня 2018 р. не було. Самбірчани - свідки, що у вказаному місці не було витоку води, а також підтоплень у підвальних приміщеннях ТВК «Літо» та банку.

Водоканал та «іже з ним» обрали тактику брехні, некомпетентності та упередженості. Бездумні дії керівництва ведуть до додаткових фінансових витрат за рахунок споживачів м. Самбора.

Керівництво водоканалу своїми діями свідомо позбувається найбільших споживачів, а відповідно – коштів. Ситуація на комунальному підприємстві, м’яко кажучи, є невтішною.

Два з половиною місяця до ТВК «Літо» щодня завозили воду. На робочій зустрічі з журналістами міський голова Юрій Гамар, так би мовити, зрікся відповіді свого екс-заступника і знову заговорив про якісь борги. А взагалі-то в темі води зав’язана політика.

Як бачимо, спершу дивну витівку із відрізанням водопроводу пояснювали начебто місячною заборгованістю за використану воду. Потім чиновники з ратуші дещо змінили риторику – у зв’язку «з виробничою необхідністю», хоч ніхто не зрозумів, у чому вона полягала.

Власники ТВК «Літо» подали на водоканал до суду. Господарський суд Львівської області позовні вимоги задовольнив повністю, зобов’язав водоканал відновити водопостачання до ТВК «Літо».

А у передвеликодню середу водоканал розкопав частину вулиці Б. Хмельницького, знищив асфальтне покриття, щоб під’єднати водяну трубу до торгового комплексу. Роботи тривали майже увесь робочий день. Ми нарахували більше п’яти працівників.

Вони незадоволено говорили про дивні начальницькі захцянки їхнього Маланкевича, що не дружать зі здоровим глуздом. То в січні відрізай трубу, то тепер її лагодь... Робота начальника - дати лишень вказівку. Сам до ями не полізе - ні тоді, ні тепер...

Мабуть, справа на цьому не закінчиться. Водоканалу доведеться через суд відшкодувати збитки.

Свідомі самбірчани у нашумілому конфлікті між ТВК «Літо» та водоканалом вбачають політику, відверте зловживання владою з боку міського голови Самбора Юрія Гамара. Він продемонстрував неповагу до колишніх, тим самим ще нижче опустив свій авторитет в очах громади. Бо подобається тобі хтось чи ні - чини за законом.

Зараз на сторінці

На сайті 170 гостей та користувачі відсутні

Користувачі
3
Статті
251
Перегляди статей
288864
FB
G+