Суспільство

Першим онука привітав дідусь

Він теж офіцер, але вже у відставці. Тож мав на це підставу і доволі поважну, бо ще чотири роки тому, не без хвилювання, виглядав його зі вступних іспитів.

27 квітня у Києві на Софійській площі відбулося велике свято з нагоди 100-річчя створення прикордонного відомства України та випуску офіцерів-прикордонників з Національної академії Держприкордонслужби.

Участь в цих урочистостях взяв і самбірчанин Назарій Леськів. Офіцер-прикордонник, він продовжить справу прадіда Володимира, який у рідному селі діда Омеляна – Війську (тепер польські Нови Сади) служив начальником прикордонної застави.

Зі Самбором Назарія пов’язують дитячі та юнацькі роки. Тут закінчив середню школу №1 імені Тараса Шевченка, хореографічне відділення училища культури. З міста над Дністром вирушив на Черкащину, де проходив строкову військову службу.

За порадою батька (теж військового) усвідомлено вибрав професію захищати Батьківщину, аби її рубежі були під надійним замком.

Нову плеяду офіцерів-прикордонників тепло привітав Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко. Офіцерська молодь продемонструвала перед ним свій стройовий і військовоприкладний вишкіл. Від цього видовища не приховував задоволення і ректор навчального закладу генерал-майор Олег Шинкарук. За діями випускників спостерігали рідні, близькі та знайомі, які масово приїхали до столиці. Це зворушувало, тож не могло не пригадатися поетове:

Не здолати волі, не здолати...
Ненаситить ворожа – наяву.
Біль прийма чиясь страждальна мати
Плач тамуючи і проклина Москву.

Так, не для війни повиростали красені-сини. Але задля миру мусимо боронитися – ворог підступний.

Тепер Назарій у Самборі – перебуває у відпустці, набираючись наснаги для служби, що на нього чекає.

Зараз на сторінці

На сайті 158 гостей та користувачі відсутні

Користувачі
3
Статті
251
Перегляди статей
288861
FB
G+